درباره آیاناپا
 Home    درباره آیاناپا

آیاناپا

شهر کوچک و زیبای آیاناپا ( آییا ناپا ) برای تفریحات شبانه و مراکز تفریحی و سواحل زیبایش شهرت یافته، و به خاطر سواحل طولانی و شن‌های طلایی‌اش سال‌هاست که معروف گشته است. می‌توانید روزها را بر روی ساحل دلپذیر نیسی و یا دیگر سواحل زیبا بگذرانید، و مشغول شنا در آب‌های آبی شفاف، و یا حمام آفتاب شده و در آرامش از محیط اطراف لذت ببرید. ورزش‌های متنوع آبی هم موجود می‌باشند، به طوری که نمی‌دانید کدام را انتخاب کنید. پارک آبی آیاناپا بزرگ ترین پارک آبی موجود در کل اروپا است. این مکان زیبا فعالیت‌های متنوعی را در اختیار افراد قرار می‌دهد. اگر قدمی در اطراف بندر بزنید می‌توانید رستوران‌های خوبی که غذاهای دریایی ارائه می‌دهند را ببینید که ارزش امتحان کردن را دارند. همچنین نشستن در یک بار در کنار ساحل و مشاهده غروب آفتاب و در حال نوشیدن نوشیدنیهای رنگارنگ توصیه می‌شود.

این مرکز گردشگری عمده، زمانی یک دهکده کوچک ماهی‌گیری بوده است. صومعه قرون وسطایی جذابی که به بانوی بیشه‌زارها اهدا شده در میان این دهکده واقع شده است، و محصور در یک دیوار بلند می‌باشد. نیمی از کلیسای قرن شانزدهمی این روستا در زیر زمین قرار گرفته، و در درون صخره حفر شده است. مهمان سرای دولتی که در غرب آن قرار گرفته متعلق به مجمع جهانی کلیساها می‌باشد. درخت چنار کهن آن، که در جلوی درب جنوبی واقع شده، قدمتی ۶۰۰ ساله دارد. محیط اطراف صومعه آییا ناپا تا قبل از سال ۱۷۹۰ خالی از سکنه بوده است، و  نام دهکده آییا ناپا هم از این معبد گرفته شده است. بندر کوچک آن در جُنب و جوش ماهی‌گیری‌ست و قایق‌های سیاحتی به سمت دماغه شبه جزیره گریکو و منطقه اشغالی فاماگوستا در تردد اند. شهر ساحلی گرشن بی، ساحلی هلالی و بسیاز زیبا با شن‌های طلایی دارد که ورزش‌های متنوع دریایی به دوستداران ورزش ارائه می‌دهد. ساحل نیسی با سواحل شنی و طویل ایده‌آلش مکانی محبوب برای خانواده‌هاست – و بدون شک یکی از بهترین سواحل اروپا و یا شاید جهان باشد. ساحل نیسی گرچه از تفریحات شبانه آییا ناپا به دور است، اما جذابیت‌های دیگری را در نزدیکی خود دارد، از قبیل پارک آبی. رستوران‌ها و بارهای متعددی در آن نزدیکی قرار گرفته‌اند، و اگر مایل به تفریحات شبانه در شهر باشید، می‌توانید مسافت کوتاهی را با تاکسی طی کرده و خود را به مرکز آییا ناپا برسانید.

درباره-آیاناپا

آییا تکلا

کلیسای آییا تکلا یکی از مکان‌های بسیار قدیمی در این منطقه است. زیبایی‌های طبیعی و گل‌ها این مکان را احاطه نموده و بسیاری این مکان را محلی ایده‌آل برای زندگی می‌دانند. این مکان یک ساحل شنی کوچکی دارد که به سمت آب‌های شفاف و آبی دریای مدیترانه می‌باشد. این منطقه در شش کیلومتری غرب آییا ناپا قرار گرفته و از مناطق ساکت آییا تکلا می‌باشد. جزیره کوچکی در کنار ساحل آن قرار دارد و در چند قدمی جاده‌ اصلی که به آگیا ناپا می‌رود واقع گشته و این مکان اسم خود را از یک کلیسای قدیمی در همان منطقه گرفته است. ویلاهای خصوصی و با کیفیت متعددی در این منطقه یافت می‌شوند، و اگر به دنبال جایی آرام و به دور از هیاهو و در نزدیکی آییا ناپا و پروتاراس می‌گردید، می‌توانید محلی را در آییا تکلا در املاک قبرس پیدا کنید.

پارالیمنی

بعد از  اشغال فاماگوستا توسط ارتش ترکیه در سال ۱۹۷۴، این شهر کوچک با ۶۰۰۰ سکنه، مبدل به مرکز اصلی امور اداری منطقه گشت و به سرعت می‌رود تا یکی از شهرهای مدرن قبرس شود. در حال حاضر در این مکان فروشگاه‌های مدرن، بار و یا می‌کده در اطراف میدان مرکزی زیبای آن و یا حومه‌اش یافت می‌شود. کلیسای سنت جورج با دو راهروی طاقدارش به طور غیر معمولی به وسیله کاشی‌های سرامیکی تزئین شده است. بعضی از قسمت‌های این کلیسا متعلق به قرن سیزدهم می‌باشند. کلیساهای جالب دیگری را هم می‌توان در این مکان یافت.

دماغه گریکو

دیدن ساحل صخره‌ای دماغه گریکو ( کیپ گریکو )، با شن‌های زیبای و خلیج‌های کوچک و غروب زیبایش را به شما توصیه می‌کنیم. دماغه گریکو (یا کاوو گریکو در اصطلاح محلی)، یک منطقه حفاظت شده ملی می‌باشد که مساحت وسیعی از طبیعت زیبا و بی‌نظیر را در بر می‌گیرد. گذرگاه‌های جنگلی زیبایی را هم می‌توان در این مکان مشاهده نمود.

ساحل ماکرونیسوس

ساحل ماکرونیسوس از خلیج‌های متعدد کوچکی تشکیل شده است. سه ساحل آن به جهات مختلفی کشیده شده‌اند و  مکانی دنج را در اختیار قرار می‌دهند. این ساحل از همه به پارک آبی نزدیک‌تر است و در حومه آییا ناپا واقع شده است.

ساحل لاندا

ساحلی به طول ۳۰۰ متر و مابین ساحل ماکرونیسوس و نیسی‌بی قرار دارد – و با هر ساحل حدود ۵۰۰ متر فاصله دارد. تخت ساحلی و چتر آفتابی برای کرایه موجود می‌باشند. اما ورزش آبی موجود نمی‌باشد.

ساحل نیسی - خلیج نیسی

فقط در سه کیلومتری غرب آییا ناپا قرار دارد. این دو ساحل به هم چسبیده‌اند و گردشگران زیادی را هر ساله به خود جذب می‌کنند. نیسی که در یونانی به معنی جزیره کوچک می‌باشد، زیبایی خاص خود را در چشم‌انداز دارد. این سواحل محصور بوده و ورزش‌های آبی فراوانی برای هر سلیقه یافت می‌شوند. کافه‌های متعدد، میکده و رستوران‌های متنوعی هم همچنین در این منطقه موجود می‌باشند.

خلیج سندی

خلیج سندی در ۴۰۰ متری شرق خلیج نیسی قرار گرفته است. ساحل آن محصور بوده و مصون از باد می‌باشد. ورزش‌های آبی و رستوران و می‌کده‌های گوناگونی در دسترس می‌باشند.

ساحل لیم‌نارا

در چهار کیلومتری شرق آیاناپا قرار گرفته و گرچه ساحلی کوچک دارد اما یکی از دوست داشتنی ترین سواحل است، و به گونه ای قرار گرفته که مصون از وزش باد می‌باشد.

ساحل کونوس

این نوار ساحلی زیبا در دو کیلومتری شرق آییاناپا و مابین جاده دماغه گریکو و پروتاراس واقع شده است. این نقطه یکی از زیباترین سواحل این جزیره می‌باشد، و محصور و مصون از باد می‌باشد. شما می‌توانید از ورزش‌های آبی گوناگونی از قبیل اسکی آبی، پاراگلاید، و یا کرایه قایق و یا جت اسکی لذت ببرید.

کرمیا

در دو کیلومتری شرق آیاناپا قرار گرفته و در مسیر جاده اصلی که به دماغه گریکو منتهی می‌شود واقع شده است. ساحل کرمیا در غرب دماغه گریکو قرار دارد و ساحلی خصوصی و دنج می‌باشد.