درباره قبرس
 Home    درباره قبرس

درباره قبرس

جزیره زیبای قبرس در شرقی ترین قسمت مدیترانه واقع شده است و پل ارتباطی سه قاره میباشد. موقعیت استراتژیک این جزیره باعث شکل گیری تاریخ و تمدن در طول چندین قرن گردیده و زیر ساختهای عالی آن ، کیفیت بالای زندگی ، هزینه های پایین و مالیات کم باعث جذب افراد از سراسر جهان به این جزیره شده است.

قبرس جزیره ایست رویایی از سنتها و جاذبه ای فراوان که با ۹۰۰۰ سال افسانه و تاریخ شما را مسحور خویش میسازد. روستاهای کوهستانی، آبهای کریستالی شفاف ، سواحل ماسه ای ، دره های سبز و مناظر طبیعی زیبا ، حمام آفتاب ، همه و همه در زیر نور خورشید در ۳۴۰ روز آفتابی در طول سال شما را فرا می خواند.

از همه اینها مهمتر مهمان نوازی مردم قبرس است که با آغوش گرم به شما می گویند به جزیره ما خوش آمدید.

اسناد و مدارک سفر

تشریفات ورود بسیار آسان است . همه شهروندان اتحادیه اروپا برای ورود به قبرس فقط کارت شناسایی خود را ارائه میدهند و شهروندان غیر اروپایی با اخذ ویزا میتوانند وارد قبرس شوند.

مهمان نوازی مردم قبرس

قبرسی ها از چند ملیت مدیترانه ای تشکیل شده اند . مردمی راحت هستند و با خارجی ها به خصوص بازرگانان خارجی رفتاری دوستانه دارند. میتوان گفت مهمان نوازترین مردم روی زمین هستند، .بطوریکه به شما این احساس را القا میکنند که در خانه خودتان هستید

نرخ پایین جرم و جنایت

میزان جرم و جنایت در قبرس در مقایسه با دیگر کشورهای رقابتی مدیترانه مثل اسپانیا ، پرتقال ، ایتالیا و فرانسه بسیار پایین است. میزان جرم در قبرس به طور متوسط یک دهم سایر کشورهای اروپایی است (٪۶ کمتر از بریتانیا). در مناطق مسکونی خواهید دید که مردم به ندرت ماشین خود را قفل کنند و یا حتی موقع ترک خانه پنجره ها را ببندند. تمام اینها علتی است برای صداقت و دوستی .مردم محلی و دلیلی برای بازگشت هر ساله مردم به قبرس.

روابط بین المللی

در دسامبر ۲۰۰۲ زمانیکه شورای کپنهاگ اروپا تشکیل شد عضویت قبرس در اتحادیه اروپا مورد تایید قرار گرفت و در ۱ ماه مه ۲۰۰۴ جمهوری قبرس رسما به اتحادیه اروپا ملحق شد. مفاد کمیسیون اروپا در ۳۱ فصل سازماندهی شده است. قبرس مذاکرات خود را با اتحادیه اروپا در ماه مارس سال ۱۹۹۸ آغاز کرد که در سال ۲۰۰۲ شورای کپنهاگ اروپا با آن موافقت کرد و با بسته شدن سه فصل آخر کمیسیون ، کشاورزی ، مقررات مالی و بودجه تکمیل گردید. با در نظرگیری قبرس به عنوان جزئی از کل اتحادیه اروپا دارای مزایای زیادی میباشد و از دیگر مزایای آن میتوان به جمعیت این جزیره ، مسائل سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و زیست محیطی اشاره کرد. همچنین ، شایان ذکر است که  اتحادیه اروپا شریک اصلی تجاری قبرس برای تقریبا ٪۵۰ از کل تجارت میباشد ، و بریتانیا مقصد اصلی صادرات قبرس میباشد.

علاوه بر این ، قبرس عضو سازمان ملل متحد ، اتحادیه اروپا ، کشورهای مشترک المنافع بریتانیا و همچنین یکی از کشورهای بی طرف می باشد.