درباره لیماسول
 Home    درباره لیماسول

لیماسول دومین شهر بزرگ قبرس است. که بخاطر رشد زیادی که طی سالهای گذشته کرده است به بزرگترین بندر تجاری مدیترانه تبدیل شده.
امروز ، لیماسول یکی از مهمترین مراکز گردشگری و تجاری منطقه است. خود شهر نیز بخاطر وجود سنت و فرهنگ دیرینه اش مشهور است. بازدیدکنندگان میتوانند از بازدید طیف وسیعی از فعالیتها ، موزه ها و سایتهای باستان شناسی لذت ببرند. در لیماسول ترکیب منحصر به فردی از یونان باستان ، بیزانس ، فرانکیش، رومی و معماری مدرن را میتوان مشاهده کرد.
در قرون وسطی لیماسول یکی از دو شهر پادشاهی برای میزبانی از خاندان سلطنتی بوده ، لیماسول در حال حاضر در امتداد ساحل جنوبی کشیده شده است. مهمان نوازی ناخودآگاه مردم ، آثار باستانی ، قلعه های قرون وسطی ، کارناوالهای شادی و جشنواره شراب، لیماسول را به مهمترین مرکز توریستی – تفریحی و مرکز کارخانجات شراب سازی تبدیل کرده. هتلهای لوکس ، رستورانهای با کیفیت بالا و اماکن شب نشینی همه وهمه در امتداد ساحل قرار گرفته اند.

دامنه های جنوبی ترودوس همراه با روستاهایی که مراکز تولید شراب سازی سنتی هستند و استراحتگاههای  روستایی کوهستانی مثل منطقه پیسیلیا ، لیماسول را به یک بسته کامل تفریحی – توریستی برای بازدیدکنندگان تبدیل کرده است.

برخی از رویدادهای مهم که در لیماسول برگزار میشوند و اماکن جالب عبارتند از:

جشنواره شراب
باغ وحش پارک ملی 
جشن کارناوال
قلعه لیماسول
قلعه کولوسی
محله باستانی کوریون 
پادشاهی باستان آمادوس
تئاتر پاتیون
بندر اصلی قبرس

 بسیاری از شرکتهای خارجی بخاطر دسترسی آسان به خاورمیانه و اروپا یک شعبه در لیماسول تاسیس میکنند.